Pomagamy Od Serca

Fundacja

Fundacja Pomagamy Od Serca powstała w 2018 roku z inicjatywy Mariusza Stępińskiego. "Pomagamy Od Serca" funkcjonuje jednak znacznie dłużej i od dłuższego czasu organizowane są pod tym hasłem akcje oraz działania charytatywne. Piłkarz od wielu lat jest bowiem zaangażowany w propagowanie aktywności sportowej oraz podnoszenie świadomości społecznej w zakresie jej wpływu na rozwój dzieci i młodzieży.

Z Sercem do Sportu!

Fundacja Pomagamy Od Serca Mariusza Stępińskiego od początku związana jest z propagowaniem aktywności sportowej w szczególności dzieci i młodzieży, podnoszeniem świadomości społecznej w zakresie pozytywnego wpływu aktywności sportowej na rozwój dzieci i młodzieży, udzielaniem pomocy w celu rozwoju talentów sportowych dzieci i młodzieży oraz udzielaniem pomocy placówkom wychowawczym, opiekuńczym i ich podopiecznym.

Terminy obozów Zarezerwuj termin!

Mecz charytatywny

2 września 2018 roku na stadionie Widzewa w Łodzi Fundacja zorganizowała mecz charytatywny z udziałem gwiazd. Wzięli w nim udział zawodnicy występujący obecnie lub w przeszłości w rozgrywkach Ekstraklasy. Mecz zakończył się remisem 8:8. Tego dnia najważniejsza była pomoc dla Poli Kowalskiej. Dochód z wydarzenia został przekazany na leczenie chorej dziewczynki.

Koncert charytatywny

Po zakończeniu meczu charytatywnego zorganizowanego przez Fundację “Pomagamy Od Serca”, na stadionie Widzewa odbył się koncert z udziałem gwiazd polskiej muzyki. Na specjalnie wybudowanej scenie wystąpiła grupa Lady Pank, Patrycja Markowska oraz zespół Video. Było to pierwsze tego typu wydarzenie na obiekcie łódzkiego klubu. Tego dnia zbieraliśmy fundusze na leczenie Poli Kowalskiej.

Bal charytatywny

Zwieńczeniem dnia, w którym pomagaliśmy Poli Kowalskiej był bal charytatywny. Podczas eventu prowadzonego przez Marcina Dańca odbyła się licytacja koszulek oraz gadżetów przekazanych przez znanych sportowców z Polski oraz zagranicy. Cały dochód z wylicytowanych rzeczy został przekazany na leczenie Poli.

Mario Summer Camp 2019

Pierwszy z campów organizowanych przez Fundację. Obóz odbył się na przełomie czerwca i lipca w Uniejowie. Uczestnikami campu były dzieci w wieku 9-12 lat. Zapewniono im najlepsze możliwe warunki do treningów, które odbywały się pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Na miejscu pojawił się również Mariusz Stępiński.

Mario Winter Camp 2021

Po sukcesie związanym z organizacją letniego obozu, przeprowadzono również edycję zimową. W styczniu 2020 roku w Uniejowie camp odbył się w aż trzech terminach. Wszystko po to, aby dopasować harmonogram na okres ferii w danych województwach. Podczas każdego z trzech obozów przeprowadzono około 15 godzin treningów. Rozegrany został również mini turniej piłkarski.

Mario Summer Camp 2021

Edycja obozu Summer 2021 jak zwykle przebiegała w świetnej atmosferze. Oprócz tradycyjnych treningów piłkarskich, skupiono się również na odpowiedniej integracji uczestników. Turniej w grę FIFA 21 czy wspólne oglądanie meczów Euro 2020 to tylko niektóre jej elementy. Podczas pierwszych dwóch dni campu uczestnikom towarzyszył Mariusz Stępiński.

Mario Summer Camp 2022

Kolejne edycje obozów piłkarskich Mario Camp za nami! Latem 2022 roku odbyły się dwa turnusy zgrupowań w Uniejowie, podczas których młodzi zawodnicy pracowali w pocie czoła nad różnymi elementami futbolowego rzemiosła. Jak zawsze na obozach nie zabrakło ciekawych wydarzeń. Na Mario Camp pojawił się Mariusz Stępiński, a dodatkowo uczestnicy mieli okazję spotkania się z innymi reprezentantami kraju! Mowa o Łukaszu Teodorczyku oraz Karolu Linettym.

Mario Summer Camp 2023

Szósta edycja wakacyjnego Mario Camp odbyła się tradycyjnie w Uniejowie. Przez tydzień młodzi zawodnicy trenowali na boiskach Kompleksu Piłkarskiego im. Włodzimierza Smolarka, a także uczestniczyli w innych zajęciach sportowych. Podczas obozu nie brakowało różnego rodzaju odpraw ze sztabem szkoleniowym czy też wizyt na Termach Uniejów. Było super!

Nie rezygnuj ze sportu - trenuj świadomie

W lipcu 2020 roku powstała kampania informacyjna skierowana do dzieci oraz młodzieży. Miała ona na celu uświadomienie młodych osób, w jaki sposób pozostać aktywnym fizycznie, dbając jednocześnie o swoje zdrowie i chroniąc się przed zakażeniem COVID-19. Kampania była finansowana ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Łódzkiego.

Mario Cup 2019

W grudniu 2019 roku w Kórniku oraz Błaszkach odbyły się halowe turnieje piłkarskie dla dzieci. Podczas Mario Cup rywalizowały dzieci z rocznika 2009. Było sporo prawdziwej rywalizacji oraz świetnej zabawy. W turnieju w Kórniku triumfowała drużyna AP Reiss Gostyń, natomiast w Błaszkach zwyciężył miejscowy Piast.

Pomagamy Od Serca - edycje przed 2018 rokiem

Pierwsze edycje turniejów “Pomagamy Od Serca” odbywały się w halach sportowych w Błaszkach oraz Zduńskiej Woli. Nie zabrakło w nich znanych postaci ze świata polskiej piłki. Fundusze zebrane m.in. dzięki wylicytowanym koszulkom oraz gadżetom sportowym przekazaliśmy osobom zmagającym się z poważnymi chorobami.

Mario Summer Camp - wirtualne serce do piłki

Projekt organizowany w sierpniu 2020 roku miał na celu promocję aktywności fizycznej w obliczu pandemii koronawirusa. Za pomocą social mediów przekazywano informacje dotyczące zdrowego trybu życia oraz zaprezentowano wiele ciekawych ćwiczeń. Projekt został sfinansowany ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu COVID.

O NAS W TELEWIZJI

PISALI O NAS